Hľadať
 

Rischino FLEXIBLE Pistachio Kvety (tencel)

Nová kolekcia ergonomických nosičov ušitá z mäkkej slovenskej šatky s novým prémiovým zložením s prímesou TENCELU®. Predstavujeme Vám dokonale termoregulačný nosič, ktorý je úplne ideálny nielen do teplého počasia, ale aj pri zvýšenej fyzickej činnosti, potivosti a jemných (naozaj jemných) športových aktivitách a podobne. Jednoducho všade tam, kde je termoregulácia jedným z najdôležitejších faktorov.

TENCEL® je lyocellové vlákno od firmy Lenzing AG. Je rastlinného pôvodu, keďže sa extrahuje zo surového materiálu eukalyptového dreva. Výroba vlákna je sama o sebe veľmi “ecofriendly” (priateľská a šetrná k enviromentálnemu prostrediu). V deň, kedy bolo TENCEL® vlákno vynájdené sa začala nová doba v histórii vlákien. TENCEL® textílie sú omnoho viac absorpčné ako bavlnené textílie, sú mäkšie ako hodváb a chladnejšie ako plátno.
TENCEL® vlákno je na povrchu hladké a zároveň je mäkké zabraňuje tým podráždeniu pokožky, pretože drsné povrchy vlákien môžu spôsobiť podráždenie ľudskej pokožky. V porovnaní s povrchmi vlákien bavlny a vlny, je jasné, že TENCEL® je oveľa jemnejšie a nežnejšie vlákno pri kontakte s kožou ako hodváb a zároveň sú chladnejšie ako plátno. Taktiež TENCEL® textílie omnoho viac absorbujú vlhkosť než bavlnené textílie.
TENCEL® sa vie vyrovnať s vlhkosťou tak, ako žiadne iné vlákno. Vlákno TENCEL® absorbuje vlhkosť úplne a prirodzene ho uvoľní von.
TENCEL® má jedinečnú štruktúru fibríl. Fibrily (extrémne malé chĺpky), sú tie najmenšie zložky, ktoré tvoria vlákno. Submikroskopické kanály medzi jednotlivými vláknami regulujú absorpciu a uvoľňovanie vlhkosti. Tým tieto malé vlákna – fibrily zabezpečujú optimálny transport vlhkosti.
S TENCEL® nemajú baktérie žiadnu šancu. Dokonalý odvod vlhkosti z tohto celulózového vlákna je zodpovedný za spomalenie rastu baktérií.
S používaním TENCEL® je znížená tvorba baktérií. Vlhkosť je okamžite transportovaná do vnútra vlákna a tak sa žiadna vlhkosť nedrží na povrchu, kde by mohla podporovať rast baktérií.
Prírodná vlhkosť TENCEL® vlákna z neho robí staticky nenabité vlákno bez akéhokoľvek elektrostatického nahromadenia. Táto vlastnosť umožňuje lepší spánok a dokonalú relaxáciu svalov.


Ergonomický nosič FLEXIBLE je vhodný už od veľkosti 50/56 (novorodenec) do veľkosti 92/98 (24-30 mesiacov). FLEXIBLE je flexibilný ku mieram dieťatka. Nastavuje sa do výšky aj do šírky, presne podľa potreby. Jedinečné riešenie fixácie hlavičky, ktoré je tiež nastaviteľné. Nosič je možné nosiť vpredu, vzadu na chrbáte alebo na boku.

Základné vlastnosti nosiča:
ručne na Slovensku šitý nosič je vyrobený zo šatkoviny
• nosič je navrhnutý na základe odborných doporučení a následných testov v spolupráci s odborníkmi z oblasti pediatrie, detskej ortopédie, pôrodníctva a neonatológie
• je ergonomický nielen pre dieťa, ale aj pre nositeľa, čím obidvom poskytuje zdravé, pohodlné a bezpečné nosenie
• fixačná kapucňa zabezpečuje fixáciu hlavičky pri väčších deťoch a je súčasťou nosiča
• ochranné návleky z biobavlny, alebo organickej bavlny na ramenné popruhy sú súčasťou nosiča, sú farbené len certifikovanými, ekologickými farbami pre deti
• nosič je skonštruovaný tak, aby bola zaistená ortopedicky správna pozícia bedrových kĺbov dieťaťa (M-pozícia)
• mäkká, ale konštrukčne pevná chrbtová opierka plne rešpektuje prirodzené zakrivenie chrbtice dieťatka a je navrhnutá tak, že sa prisôsobuje vývinovým fázam chrbtice, čím poskytuje dokonalú podporu chrbátika
• chrbtová opierka navrhnutá a upravená tak, aby poskytovala komfort a väčšiu podporu aj deťom vyššieho veku, rovnako ako aj bábätkám
• regulovanie šírky, výšky a záhlavia z neho robia flexibilný nosič ku všetkým parametrom dieťatka
• presné nastavenie na aktuálnu veľkosť podľa vývoja dieťatka
• navrhuté špeciálne doťahovanie smerom ku zadočku, tak aby sťahovanie neprechádzalo cez stred chrbátika
• nosič je možné prať pri 30 stupňoch


Súčasťou nosiča je aj:

Kapucňa na fixáciu hlavičky

Ochranné návleky na ramenné popruhy

Regulovanie šírky a výšky nosiča a tiež regulovanie fixácie hlavičky

Regulovateľné vystužené popruhy a bedrový pásň

Bezpečnostné istenie spôn a praciek

Rolovanie nosiča v prípade nenosenia dieťaťa


Materiál:
67% tencel / 33% česaná organická bavlna

Starostlivosť:
Prať pri 30°C.

Vaše komentáre, názory a skúsenosti
Pridať príspevok
Zatiaľ nie je pridaný žiadny príspevok.
  KAMENNÁ PREDAJŇA
  Lužná 21 (Starý Háj), BA - Petržalka
  tel: 0948 678 990 (počas otváracích hodín)
  Otváracie hodiny
  Pondelok: ZATVORENÉ
  Utorok: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
  Streda: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
  Štvrtok: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
  Piatok: 10.00 - 12.00 14.00 - 16.00
  Sobota: 10.00 - 12.00
  Hľadať