Hľadať

Ako sme sa k látkovým plienkam dostali

K látkovým plienkam som sa dostala vďaka diskusiám na stránkach pre mamičky, ktoré som po narodení našej Silvinky často navštevovala. Postupne ma táto téma začala stále viac a viac oslovovať, až som sa rozhodla, že to vyskúšam.
Z ponuky, ktorá bola v tom čase u nás k dispozícii, som si vybrala plienky PoPoLiNi a zakúpila som si ich testovaciu sadu. Krátke používanie týchto plienočiek ma presvedčilo, že to nie je až také náročné. Takže netrvalo dlho a zakúpila som si ďalšie plienočky.
Bohužiaľ, na Slovensku v tom čase (r. 2007) veľký výber nebol, o to viac som navštevovala stránky našich českých susedov a ticho im závidela. A toto bol vlastne aj dôvod, prečo vznikol náš e-shop www.latkoveplienky.sk.

V súčasnosti je ponuka látkových plienok naozaj pestrá. Týka sa to tvarov, materiálov a v neposlednom rade aj cien. Myslím, že každý si môže vybrať to, čo mu bude najviac vyhovovať.
Na látkových plienkach sme už skoro rok a svoje rozhodnutie som ani na chvíľu neoľutovala. Moderné plienky sú naozaj na údržbu náročné len minimálne, z dlhodobého hľadiska sú lacnejšie, pre dieťa zdravšie a príjemnejšie ako ich umelohmotná náhrada. Aspoň toto málo môžem urobiť pre naše životné prostredie. A vlastne to robím aj pre našu Silvinku, ostatné deti a deti našich detí. 😊

Tatiana Stránovská, máj 2008

  
Začiatkom apríla k nám pribudlo ďalšie bábätko - náš Samko. S látkovaním som začala už druhý deň po jeho narodení a odvtedy jednorazové plienky nepotrebujeme. Výber plienok sa oproti obdobiu spred 3 rokov nedá porovnať a látkovanie je vďaka tomu skutočne také jednoduché, že to môže zvládnuť naozaj každý, komu sa tento spôsob prebaľovania aspoň trocha páči. 😊

T. S., máj 2010 
 

KAMENNÁ PREDAJŇA
Nám. Hraničiarov 12, BA - Petržalka
tel: 0948 678 990 (počas otváracích hodín)
Otváracie hodiny
Pondelok: ZATVORENÉ
Utorok: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
Streda: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
Štvrtok: 10.00 - 12.00 14.00 - 18.00
Piatok: 10.00 - 12.00 Zatvorené -
Sobota: ZATVORENÉ
Vážení zákazníci, v dňoch 29.7. - 3.8. bude naša predajňa z dôvodu dovolenky ZATVORENÁ. Ďakujeme za pochopenie a prajeme krásne leto.
Hľadať